Sport

Ćwiczenia na brzuch w domu i poza nim. Sprawdzone przykłady

Czy ty też zastanawiasz się jak szybko wyrzeźbić brzuch? Marzy o tym wiele osób, ale osiągnięcie takiego efektu wymaga nieco wysiłku i samozaparcia. Aby było to możliwe wykonuj odpowiednie ćwiczenia, z naciskiem na prawidłową technikę, regularność treningów oraz odpowiednią dietę. Podpowiadamy, jakie są najlepsze ćwiczenia na płaski brzuch i w jakim czasie możesz zobaczyć pierwsze efekty!

Aby uzyskać płaski brzuch wcale nie musisz poświęcać dużo czasu. Regularność treningów jest oczywiście bardzo ważna, ale akurat ćwiczenia na brzuch nie powinny być wykonywane codziennie. Mięśnie brzucha są bowiem delikatne i ich mocne eksploatowanie może zakończyć się kontuzją. Poza tym chcąc wyrzeźbić brzuch wcale nie musisz trenować na siłowni. Są bowiem ciekawe ćwiczenia na spalanie brzucha i jego wzmocnienie do wykonania w domu.

Ćwiczenia na brzuch dla początkujących – przykłady

Jakie ćwiczenia na mięśnie brzucha są najlepsze na start? Wszystko zależy od twojej formy fizycznej i poziomu wysportowania. Osoby aktywne fizycznie, mają nieco łatwiej niż te, które przez dłuższy czas unikały wysiłku fizycznego. Aby wyrzeźbić brzuch potrzebne są zarówno typowe ćwiczenia na płaski brzuch i boczki, jak również te wzmacniające mięśnie. Na początek wprowadź do swojego treningu następujące ćwiczenia:

  • brzuszki;
  • rowerek;
  • deska;
  • nożyce (w wersji pionowej i poziomej).

Powyższe propozycje, to zarówno ćwiczenia na dolną partię brzucha, jak również ćwiczenia na mięśnie skośne brzucha.

Ćwiczenia na brzuch dla dziewczyn i chłopaków – o czym pamiętać?


Niezależnie od tego, jakie ćwiczenia wykonujesz, zwróć uwagę na technikę i intensywność treningu. Jest to szczególnie ważne, jeśli jesteś osobą początkującą, a twoje ciało nie jest przyzwyczajone do intensywnego wysiłku fizycznego. Z tego względu na pierwszych treningach zacznij od mniejszych obciążeń lub mniejszej liczby powtórzeń, a następnie zwiększaj je powoli, ale regularnie. I jeszcze jedno: same ćwiczenia na płaski brzuch to nie wszystko. Aby osiągnąć lepsze efekty zadbaj o zbilansowaną dietę. Powodzenia!

Zobacz także: Jak wyrzeźbić sześciopak – ćwiczenia na brzuch

Fot. 5132824 / Pixabay

Polecane artykuły
HistoriaHobby i pasjeSport

Inspiracje: Martyna Wojciechowska – kobieta, która łamie stereotypy

Martyna Wojciechowska jako córka kierowcy rajdowego miała prawo zainteresować się tym…
BezpieczeństwoHobby i pasjeSport

Jak się chronić przed lawiną? Nie przeceniaj swoich możliwości i respektuj komunikaty

Skutki lawin są ogromnie niebezpieczne. Lawina jest groźna zarówno dla ludzi,…
CiekawostkiHistoriaSport

Mundial, czyli gra o życie. Trzy historie mrożące krew w żyłach

W Polsce kibice po przegranych meczach reprezentacji mogą być rozczarowani, smutni…