Sport

Co to jest szóstka Weidera? Ćwiczenia na brzuch

Prawdopodobnie każdy, kto szuka sposobu na spalenie tkanki tłuszczowej i wyrzeźbienie brzucha, słyszał, czym jest aerobiczna szóstka Weidera (w skrócie A6W). Specjalny zestaw ćwiczeń w ramach 6 Weidera pozwala osiągnąć znakomite wyniki, ale tylko pod warunkiem ich prawidłowego i regularnego wykonywania zgodnie z określonym harmonogramem.

Największymi zaletami ćwiczeń w ramach szóstki Weidera (zwanej też Weider 6 lub 6 Weidera) są brak konieczności zakupu specjalistycznego sprzętu oraz czas, w jakim można osiągnąć zadowalające efekty. Do wykonywania A6W wystarczy trochę wolnej przestrzeni, strój sportowy oraz pozytywne nastawienie i pokaźna dawka motywacji. Ta ostatnia jest bardzo potrzebna, ponieważ ćwiczenia 6 Weidera są wymagające.

6 Weidera – plan kluczem do sukcesu

Aby trening przeprowadzany w ramach 6 Weidera przyniósł oczekiwane efekty, ćwiczenia należy wykonywać według określonego planu. On bowiem określa rodzaje ćwiczeń, liczbę powtórzeń i serii oraz intensywność treningu. W internecie można znaleźć aplikacje z rozpisanym układem treningu na każdy dzień.

Tak jak w przypadku większości aktywności fizycznych, tak i tu ważna jest poprawność techniczna wykonywanych ćwiczeń. Ma to bowiem wpływ nie tylko na efektywność treningu, ale również na zmniejszenie ryzyka odniesienia kontuzji. W przypadku szóstki Weidera koniecznie trzeba pamiętać o tym, by nie robić przerw na rozluźnienie mięśni oraz zatrzymywać dany ruch na trzy sekundy w momencie ich największego naprężenia.

Ćwiczenia na brzuch 6 Weidera – ile zajmują czasu?

Aerobiczna 6 Weidera składa się z sześciu ćwiczeń, które należy wykonywać w określonej kolejności, liczbie powtórzeń i serii. Plan zakłada regularne ćwiczenia dokładnie przez 42 dni. Z każdym dniem obciążenia powinny być większe. Wiele osób zastanawia się jednak, ile czasu trzeba poświęcić dziennie na ćwiczenia. Jednorazowy trening powinien trwać nie dłużej niż 40 minut. Jeżeli ćwiczenia zajmują więcej czasu, to warto wykonywać powtórzenia szybciej, aby można było się w nim zmieścić.

Ćwiczenia Weidera – jakie są przeciwwskazania do ich wykonywania?

Przed rozpoczęciem ćwiczeń A6W warto skonsultować się z lekarzem. Jest on bowiem w stanie określić, czy nie ma przeciwwskazań do tego typu treningów. Na pewno nie powinny ich wykonywać osoby mające problemy z szyjnym lub lędźwiowym odcinkiem kręgosłupa. Z takich ćwiczeń powinny również zrezygnować kobiety w ciąży.

Fot.: Keifit/Pixabay

Polecane artykuły
HistoriaHobby i pasjeSport

Inspiracje: Martyna Wojciechowska – kobieta, która łamie stereotypy

Martyna Wojciechowska jako córka kierowcy rajdowego miała prawo zainteresować się tym…
BezpieczeństwoHobby i pasjeSport

Jak się chronić przed lawiną? Nie przeceniaj swoich możliwości i respektuj komunikaty

Skutki lawin są ogromnie niebezpieczne. Lawina jest groźna zarówno dla ludzi,…
CiekawostkiHistoriaSport

Mundial, czyli gra o życie. Trzy historie mrożące krew w żyłach

W Polsce kibice po przegranych meczach reprezentacji mogą być rozczarowani, smutni…