Kim chcesz zostać w przyszłości? Zamień swoje hobby w karierę

Autor: Redakcja Noizer Redakcja Noizer

Krótko o autorze:
Testowy opis

Znajdź swoje „Dlaczego”

O zawodzie, który chce się wykonywać w przyszłości, warto pomyśleć już na etapie wyboru liceum. Wtedy decydujesz bowiem, czy wybierasz klasę o profilu matematycznym, humanistycznym, językowym czy biologicznym.

Wybór liceum jeszcze nie przesądza o twojej karierze, ale to, jakie przedmioty wybierzesz na maturze, a potem, na jakie studia będziesz aplikował – już tak.

 

Zrób test preferencji zawodowych

 

Test predyspozycji zawodowych to świetna wskazówka, w jakiej pracy możesz czuć się dobrze, sprawnie działać, odnosić sukcesy. Tego typu narzędzia, które udostępnia nauczycielom na przykład Ośrodek Rozwoju Edukacji, dają jednak tylko orientacyjną wiedzę na temat Twoich zdolności. Żaden test nie da Ci jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czym powinieneś zająć się w życiu, ale może zwrócić Twoją uwagę na wybrane profesje.

 

Pewne i najlepiej płatne zawody przyszłości

 

Wybierając profil klasy, a następnie przedmioty na maturze i kierunek studiów, możesz oczywiście brać pod uwagę, jakie zawody gwarantują spokojną przyszłość zawodową i zatrudnienie. Dzisiaj takie opłacalne profesje należą przede wszystkim do następujących kategorii:

  • księgowość, banki, ubezpieczenia,
  • praca nad wizerunkiem (dietetyka, fitness, public relations),
  • medycyna i ochrona zdrowia,
  • inżynieria, szczególnie ta technicznie zaawansowana,
  • nieruchomości, architektura, inżynieria lądowa,
  • informatyka i nowoczesne technologie,
  • logistyka.

 

Pamiętaj o sobie

 

Lista najlepiej płatnych zawodów w Polsce czy test kompetencji zawodowych to tylko drogowskazy, które pokazują Ci kierunki, jakimi możesz podążać. Pamiętaj jednak, aby w tych dojrzałych i przemyślanych wyborach nie zapominać o tym, co naprawdę lubisz robić, jakie zagadnienia Cię interesują, w jakich tematach czujesz się silny. Pewnie słyszałeś powiedzenie, że jeśli ktoś kocha to, co robi, nie przepracuje jednego dnia. W tym zdaniu jest dużo prawdy.

Zobacz także:  Technologie VR i AR – czym się różnią, do czego można je wykorzystać?

Fot.: Adobe Stock

 

 

Media Społecznościowe

Szukaj

Artykuł sponsorowany

Najchetniej czytane

//start of author total post function wpp_authortotalpost(){ $post_count = get_the_author_posts(); return $post_count; } add_shortcode('authpost','wpp_authortotalpost');