CiekawostkiGry i quizyHobby i pasjeScan for Fun

Imprezy tematyczne. Pomysły na ciekawe imprezy urodzinowe

Imprezy tematyczne od kilku lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Możesz wykorzystać sprawdzone pomysły takie jak impreza w stylu Hollywood, w klimacie hippisowskim lat 60. czy Wielkiego Gatsby’ego albo postawić na coś oryginalnego, co podpowiada ci własna wyobraźnia.

Dzięki przebieranej imprezie możesz zmienić swoje urodziny w wyjątkowe przyjęcie, którego goście długo nie zapomną. Jego motywem przewodnim może być dowolny film, epoka, postaci z bajki czy nawet kolor. Poznaj poniższe propozycje na tematyczne imprezy urodzinowe.

Jak zorganizować imprezę tematyczną?

Motywy przewodnie imprez muszą być widoczne dla gości na pierwszy rzut oka. Pamiętaj, że przebierana impreza to nie tylko odpowiednie stroje, ale też menu, ciekawe dekoracje i playlista, która wprowadzi wszystkich w klimatyczny nastrój.

Jaką imprezę tematyczną urządzić? Ciekawe pomysły

  • Impreza w stylu lat 80. Jak się ubrać na takie przyjęcie? Postaw na przebrania w neonowych kolorach, sportowe opaski we włosach i obcisłe getry. W tle imprezy nie może zabraknąć muzyki z lat 80, czyli utworów Madonny, Michaela Jacksona, U2 i The Police.
  • Impreza w stylu hawajskim musi zawierać jak najwięcej elementów związanych z latem i plażą. Zrób dekoracje hawajskie z egzotycznych owoców (koniecznie użyj ananasów i kokosów), a do napoi włóż kolorowe parasolki i słomki. Na hawajskie party możesz założyć spódnicę z trawy, plecione wianki i naszyjniki, japonki czy strój kąpielowy.
  • Impreza w stylu Wielki Gatsby. Dekoracje dla imprezy w stylu lat 20. i 30. to przede wszystkim wszechobecne pióra i złote ozdoby. Idealnym przebraniem będzie sukienka z błyszczącymi elementami i frędzlami, wygładzona fryzura i opaska na głowie w połowie czoła. Dla chłopaków – smoking lub garnitur. Na imprezie w stylu Wielkiego Gatsby’ego nie może zabraknąć muzyki z imprez lat 20. i ścieżki dźwiękowej z najnowszej ekranizacji opowiadania „Wielki Gatsby” Francisa Scotta Fitzgeralda, w tym obowiązkowo utworu Fergie „A little party never killed nobody”.

Oryginalne pomysły na urodzinową imprezę tematyczną

Jeśli chcesz zorganizować urodziny z mniej popularnym, ale równie ciekawym motywem, skorzystaj z pomysłów na imprezę tematyczną z poniższej listy.

  • Impreza tematyczna w stylu Hollywood, która daje solenizantowi i gościom możliwość przebrania się za dowolną gwiazdę światowego formatu. Jej obowiązkowym elementem jest czerwony dywan.
  • Przebierana impreza w stylu lat 60. i 70., czyli czasu hipisów, kwiatowych motywów w ubiorze i dekoracjach, szerokich dzwonów i lenonek. Na urodzinowej playliście nie może zabraknąć muzyki z tego okresu, a więc twista i rock and rolla.
  • Impreza tematyczna w stylu Bollywood, czyli indyjskiego Hollywood, w którym królują błyszczące i kolorowe stroje, sari, tuniki i figurki słoni oraz hinduska kuchnia.

Zobacz także:  Ciekawe gry planszowe dla nastolatków
Fot.: Andrea Piacquadio / Pexels

Polecane artykuły
Hobby i pasjeRelacje społeczne

Wolontariaty dla nastolatków. Gdzie można się udzielać?

Wolontariusz to osoba, która dobrowolnie, nie oczekując wynagrodzenia, niesie pomoc innym….
CiekawostkiRelacje społeczneZdrowie

Rekordy WOŚP i ciekawostki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od ponad trzech dekad zbiera pieniądze dla…
Hobby i pasjeRelacje społeczne

Postanowienia noworoczne – jak je zrealizować?

Noworoczne postanowienia to swego rodzaju tradycja. Prawie każdy na początku nowego…