HistoriaRelacje społeczneŚwiat wokół nasWiedzieć więcej

Co dobrego możemy wyciągnąć z lekcji koronawirusa?

Jak dostrzec jego pozytywne strony?

Epidemia koronawirusa to nie tylko odosobnienie społeczne, ale również czas dla bliskich, okazja do rozwijania swojego hobby i uprawiania sportu, na który wcześniej nie było czasu. Co dobrego jeszcze można wyciągnąć z lekcji koronawirusa?

Choć odosobnienie od rodziny i przyjaciół, konieczność odbywania kwarantanny i liczne ograniczenia negatywnie wpływają na samopoczucie, w epidemii koronawirusa można dostrzec również kilka pozytywów. Dlatego, jeśli z każdej strony bombardują cię przerażające statystyki i smutne wiadomości, przyjrzyj się poniższej liście i doceń to, na co jeszcze niedawno nikt nie zwracał uwagi.

Koronawirus – czego nas nauczył? Pozytywne strony epidemii

Uczymy się spędzać czas razem. Wspólne gotowanie, czytanie książek czy granie w gry planszowe – czasem tak niewiele trzeba, żeby spędzić miło czas i wzmocnić rodzinne więzy.
Dbamy o starszych. Okazuje się, że pomoc innym osobom jest nie tylko potrzebna, ale również może przynosić wiele radości. Zrobienie zakupów dziadkom czy wyprowadzanie psa sąsiadki to dobry sposób, żeby zatroszczyć się o starsze osoby.
Mamy czas na sprzątanie i remont. To, co odkładaliśmy przez długi czas, w końcu można doprowadzić do porządku.
Zdobywamy nowe umiejętności. Mamy więcej wolnego czasu, więc możemy wykorzystać go do zrobienia kursu internetowego, nauki szycia czy grania na instrumencie.

Koronawirus a szkoły – jak epidemia wpłynie na e-learning?

Koronawirus może przynieść wiele dobrego również dla placówek oświatowych, które mimo zachodzących w świecie zmian technologicznych, do niedawna niechętnie wprowadzały innowacje na zajęcia, często zakazywały również korzystania z telefonów i tabletów w trakcie zajęć. Szkoły i uczelnie wyższe w dobie koronawirusa mają okazję przetestować ciekawe programy i aplikacje pomocne przy rozwiązywaniu zadań i nauce. Wszyscy uczymy się nowych rozwiązań i technologii.

Zobacz także:  Nauka zdalna – najpopularniejsze aplikacje do e-learningu

 

Polecane artykuły
Hobby i pasjeRelacje społeczne

Wolontariaty dla nastolatków. Gdzie można się udzielać?

Wolontariusz to osoba, która dobrowolnie, nie oczekując wynagrodzenia, niesie pomoc innym….
AktualnościRelacje społeczneŚwiat wokół nas

Caritas Polska i WOŚP – jak działają największe fundacje charytatywne w Polsce?

W Polsce nie brakuje wielu ciekawych i wartościowych akcji charytatywnych prowadzonych…
CiekawostkiRelacje społeczneZdrowie

Rekordy WOŚP i ciekawostki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od ponad trzech dekad zbiera pieniądze dla…