Hobby i pasjeScan for Fun

TikToker a YouTuber – podobieństwa i różnice

Tiktoker i youtuber to dwie osoby, które mogą mieć ze sobą wiele wspólnego. Dzisiaj coraz rzadziej skupiamy się na treściach pisanych, a chętniej wybieramy materiały wideo. Stąd też tak duża popularność platformy YouTube i aplikacji TikTok. Ale czy potrafisz wymienić dotyczące ich podobieństwa, ale również i różnice?

TikTok, YouTube… zarówno ze wspomnianej aplikacji, jak i powyższej platformy korzystamy niezwykle często. Ale czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, bądź zastanawiałaś, jakie są podobieństwa między tiktokerami a youtuberami?

TikTok i YouTube – najważniejsze podobieństwa

Materiały wideo coraz częściej wybierają inne rodzaje treści. Nie ma się co dziwić, że to właśnie one cieszą się tak dużą popularnością, skoro za jednym razem możemy nie tylko przekazać ciekawą treść, ale nacieszyć też oko obrazem, a słuch dołączoną do nich ścieżką audio. Właśnie to łączy materiały, które dodawane są zarówno na TikToka, jak i YouTube. Z ogromną ciekawością śledzimy swoich ulubionych twórców i czekamy, aż Ci dodadzą nowe filmy. Mogą być to zabawne pranki, treści edukacyjne czy po prostu materiały dostarczające nam mnóstwo rozrywki. A co właściwie różni TikToka od YouTuba?

TikTok i YoTube – kluczowe różnice

Nie da się ukryć, że aplikacja TikTok zachęca nas do tworzenia krótkich treści. Tutaj liczy się to, aby przyciągnąć uwagę widza na kilkadziesiąt sekund bądź ewentualnie kilka minut (w ostatnich miesiącach czas ten został wydłużony nawet do 10 minut), ale nie dłużej. To, co jeszcze jest istotne dla tej aplikacji, to zupełnie inne wymiary dodawanych filmów. Popularne są tutaj proporcje 9:16, a publikowane materiały mają pionową formę, czyli taką, jak Reelsy znane z Instagrama.

Każdy tiktoker chętnie korzysta też z dostępnych narzędzi, które ułatwiają tworzenie chwytliwych filmów. Z łatwością możemy pociąć materiały, dodać do nich muzykę, kreatywne filtry, przejścia i napisy. Wszystko jest tutaj dynamiczne i nowoczesne!

TikTok vs YouTube –  które medium warto wybrać?

Popularny TikTok vs youtuber, który nagrywa dla swoich widzów od kilku lat? Nie da się jednoznacznie przyznać, który wariant jest lepszy. Ważne, aby mieć pomysł na siebie, a sposób realizacji dobrać indywidualnie. Są osoby, które wolą streamować ich potyczki z gier, a są też i twórcy, którzy doskonale bawią się korzystając z dostępnych na TikToku filtrów i realizując najpopularniejsze trendy. Możliwości jest naprawdę wiele, a miejsca w sieci jest wystarczająco dla każdego, kto chce tworzyć ciekawy content!

Polecane artykuły
Hobby i pasjeRelacje społeczne

Wolontariaty dla nastolatków. Gdzie można się udzielać?

Wolontariusz to osoba, która dobrowolnie, nie oczekując wynagrodzenia, niesie pomoc innym….
Hobby i pasjeRelacje społeczne

Postanowienia noworoczne – jak je zrealizować?

Noworoczne postanowienia to swego rodzaju tradycja. Prawie każdy na początku nowego…
CiekawostkiScan for Fun

Dzień świętego Mikołaja

Mikołajki W IV wieku naszej ery Mikołaj był biskupem w jednej z parafii…