Cechy sangwinika sprawiają, że właściwie nie da się go nie lubić. To najbardziej przyjazny, zrównoważony typ osobowości. Nawet jego zapędy przywódcze nie są w stanie osłabić sympatii, jaką czuje się wobec towarzyskich sangwiników.
Cechy towarzyskiego sangwinika sprawiają, że nie tylko inni go lubią, lecz także on sam dobrze czuje się ze sobą.
Sangwinik – kto to?
Sangwinik, choleryk, flegmatyk, melancholik to podstawowe typy osobowości. Na tym tle sangwinik to nie tylko typ najbardziej zrównoważony, pogodny i otwarty, lecz także najrzadziej występujący.
Towarzyski sangwinik, podobnie jak ekstrawertyk jest otwarty na innych, lubi przebywać wśród ludzi. Jednocześnie, analogicznie do introwertyka, dobrze panuje nad swoimi emocjami, rozpoznaje własne uczucia, co sprawia, że jest typem osobowości zrównoważonym emocjonalnie.
Towarzyski sangwinik – cechy
Sangwinika często opisuje się przede wszystkim przez jego towarzyskość i otwartość, ale to nie wszystkie ważne jego cechy. Ta osobowość to unikatowe połączenie:
- pogodności,
- otwartości na świat,
- zapędów przywódczych,
- optymizmu,
- charyzmy,
- naturalności,
- niewymuszonego zachowania.
Ideał? Niekoniecznie – sangwinik ma bowiem swoje wady. Należy do nich przede wszystkim niefrasobliwość, która sprawia, że niektórzy są w stanie postrzegać do jako pozbawionego empatii.
Słabe i mocne strony sangwinika
Kto to jest sangwinik? Przede wszystkim osoba, która świetnie sprawdza się jako lider grupy. Połączenie cech przywódczych i dużej otwartości sprawia, że ludzie chętnie chcą przebywać w jego otoczeniu. Słabe strony sangwinika? Przede wszystkim wszechobecny chaos, w którym żyje, czasami przyczynia się do pojawiania się problemów u samego sangwinika lub w jego otoczeniu.
Fot. Adobe Stock