CiekawostkiHobby i pasjeScan for Fun

Darmowe bilety kolejowe po Europie dla 18-latków. Sprawdź, jak wygrać bilet

Europa czeka na ciebie!

DiscoverEU to konkurs organizowany od kilku lat. Przeznaczony jest dla 18-latków i umożliwia im zwiedzanie ciekawych miejsc. Program zakłada 30-dniowe podróżowanie po Europie i przemieszczanie się, przede wszystkim, międzynarodowymi pociągami. Dowiedz się, jakie kryteria trzeba spełnić, żeby wygrać bilet.

Unia Europejska wspiera młode osoby w poznawaniu Europy i jej kultury. Jeśli masz 18 lat i chcesz doświadczyć tej niesamowitej przygody, możesz wygrać bilety o łącznej wartości do 260 euro na osobę.

Kto może wziąć udział w konkursie DiscoverEU?

W tegorocznej edycji udział w konkursie mogły brać osoby, które urodziły się między 1 lipca 2001 roku a 30 czerwca 2002 roku i jednocześnie są obywatelami jednego z państw członkowskich Unii Europejskiej. Zgodnie z zasadami konkursu, podróż można odbywać samodzielnie lub w grupie (maksymalnie 5-osobowej), na zaplanowanej lub elastycznej trasie. Ustalony plan podróży umożliwia zwiedzenie tylko dwóch krajów europejskich, spontaniczny – dowolną liczbę.

Jak wygrać bilet na wycieczki po Europie?

Osoby spełniające kryteria, które chcą wziąć udział w konkursie, muszą wysłać formularz zgłoszeniowy dostępny online na stronie Europejskiego Portalu Młodzieżowego. Oprócz podania danych osobowych, niezbędne jest również wypełnienie quizu z losowymi pytaniami, które pomogą wyłonić wygranych.
Laureaci konkursu otrzymują bilet głównie na pociągi międzynarodowe w Europie, jednak w wyjątkowych sytuacjach umożliwia się osiemnastolatkom korzystanie również z innych środków transportu (promu lub autobusu). Koszt noclegów i wyżywienia pokrywają sami podróżujący.

DiscoverEU, czyli dlaczego warto podróżować po Europie?

Program DiscoverEU ma na celu zachęcenie młodzieży do poznawania różnorodnych kultur i tradycji, a także odkrywania różnic, zdobywania nowych znajomości, wspaniałych wspomnień i doświadczeń, które poszerzają horyzonty.
Zobacz także:  Jak zaplanować wycieczkę?

Fot. Adobe Stock

Polecane artykuły
CiekawostkiHistoria

Inspiracje: Zofia Stryjeńska - sława dwudziestolecia międzywojennego

Zofia Stryjeńska była jedną z najważniejszych polskich malarek z I połowy…
CiekawostkiHistoriaTechnologie

Inspiracje: Jan Czochralski - mimo słabych ocen został odkrywcą

Jan Czochralski to jeden z najważniejszych polskich wynalazców i odkrywców. Chemik,…
CiekawostkiHistoriaUroda

Inspiracje: Max Factor – od pucybuta do kosmetycznego milionera

Max Factor to założyciel słynnej marki kosmetycznej, która dla wielu kobiet…