Trudne pytania do kolegi, które scementują relację

Spotkanie przyjaciół, rozmowa kolegów

Autor: Redakcja Noizer Redakcja Noizer

Krótko o autorze:
Testowy opis

Trudne pytania do kolegi nie zawsze przychodzą łatwo. Nie zawsze łatwo się także na nie odpowiada. To właśnie jednak rozmowa o tym, co czasami trudne, bolesne, niełatwe do nazwania, cementuje relację bardziej niż cokolwiek innego.

Trudne pytania koledze zadawać możesz, ale uszanuj, jeśli nie będzie chciał na nie odpowiadać.

Jak zadawać trudne pytania koledze?

Trudne pytania do kolegi można i czasem nawet trzeba zadawać, zawsze jednak należy to robić z ogromną uważnością i wyczuciem sytuacji. Pytania do kolegi mogą dotyczyć bardzo różnych rzeczy, ale kiedy dotykają spraw dla niego trudnych, bolesnych, o których niełatwo niekiedy opowiadać, musisz znaleźć dobry moment na rozmowę, a przede wszystkim być uważnym słuchaczem, który chce pomóc. Takie trudne pytania to na przykład:

  • Jak się czujesz? (kiedy zadajesz je po śmierci kogoś bliskiego dla kolegi)
  • Dlaczego się izolujesz i nie chcesz ze mną rozmawiać?
  • Czy stało się coś złego? (kiedy widzisz, że coś jest nie tak)

Trudne pytania do kolegi – przykłady

Podchwytliwe pytania dla chłopaka to coś zupełnie innego niż pytania naprawdę trudne. Do tych drugich zaliczają się często:

  • Czy dobrze się czujesz? (kiedy ewidentnie widzisz, że nie)
  • Czy w domu wszystko w porządku?
  • Jak się czujesz po rozstaniu? Dlaczego się rozstaliście?

Pytania o emocje i uczucia dla wielu osób są naprawdę trudne. Nie wszyscy mają łatwość w opowiadaniu o tym, co czują i dlaczego akurat właśnie to. Takie pytania jednak potrafią cementować relację, pokazują autentyczną troskę i zainteresowanie. Oczywiście niekiedy trzeba komuś dać czas i uszanować, że w danym momencie nie chce rozmawiać. Udawanie jednak, że nic się nie dzieje, także nie jest dobrym rozwiązaniem.

Jakie trudne pytania zadawać kolegom – podsumowanie

Skuteczna komunikacja opiera się na zaangażowaniu i słuchaniu. Pytania dla przyjaciela nie zawsze muszą być proste, ale kiedy pokażesz mu, że naprawdę chcesz pomóc, a nie po prostu pytasz, żeby pytać, masz szansę na stworzenie prawdziwej i autentycznej relacji opartej na zaufaniu i otwartości.

Fot. Pixabay

Media Społecznościowe

Szukaj

Artykuł sponsorowany

Najchetniej czytane

//start of author total post function wpp_authortotalpost(){ $post_count = get_the_author_posts(); return $post_count; } add_shortcode('authpost','wpp_authortotalpost');